Cudowne lata 60-te.

Lata sześćdziesiąte ubiegłego stulecia to chyba najważniejszy okres w dziejach muzyki rozrywkowej. Muzyka, która wtedy powstała jest fundamentem tego wszystkiego co stworzono później i co mamy do dziś. To wtedy masowo powstawały zespoły gitarowe grające rock and rolla. Czasy były takie, że kilku chłopaków z gitarami potrafiło zgromadzić tłumy publiczności, która wyrażała głośno swój entuzjazm dla tego typu muzyki.

Zespół, który pozostał chyba na zawsze pamięci to czterech Brytyjczyków z Liverpool, którzy w roku tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym drugim utworzyli The Beatles. Właściwie wraz z nagraniem przez nich pierwszego singla (słynne ‶Love Me Do”) muzyka przeżyła przełom, po którym już nic nie było takie samo. The Beatles dokonali wyłomu w świecie muzycznym i właściwie oni zapoczątkowali trendy, które panują do dziś.

Koncerty The Beatles gromadziły ogromne tłumy publiczności, która żywiołowo reagowała na kolejne piosenki. Na starych materiałach filmowych możemy zobaczyć, że ich muzyka właściwie ginie w ogłuszającym krzyku nastolatek, które na sam ich widok wpadały w ekstazę. Przed koncertem często interweniowała policja nie mogą sobie dać rady z rozkrzyczaną i podnieconą młodzieżą…. To były czasy, prawda……?